Zlobí vás kohoutek? Zavolejte hodinového manžela

Vydáno 20.3.2012 Péče o domácnost Kateřina Dušková

Přijdete domů z práce, dáte si dobrou večeři a věnujete se svým koníčkům. Idylu krásného dne ovšem může narušit kapající kohoutek, nefunkční odpad v koupelně nebo porouchaný spotřebič. Zejména ženy zaneprázdněné náročným zaměstnáním ocení pomocnou technickou ruku. Pro podobné případy existuje služba známá jako „hodinový manžel“. Pracovník se dostaví ve vámi vybraném čase na vaši adresu a problém vyřeší…

Udržujte chytře vaši domácnost!

Všestranný pracovník, pro něhož už se u nás vžil pojem hodinový manžel, provádí za úplatu drobné opravy v domácnosti. Stejně tak ale dokáže pečovat o vaši zahradu, pomoci se stěhováním nebo dokonce úmýt auto. Nejčastěji se ale v nabídce služeb hodinových manželů setkáte s výpomocí v oblasti zednictví, instalatérství či podlahářství. Ne všichni naopak nabízejí spíše „ženské“ úklidové práce, jako je umývání nádobí nebo žehlení. Najdou se ali tací hodinoví manželé, pro něž právě úklid představuje nedílnou součást jejich práce.

Nabídka služeb hodinového manžela

DOMÁCNOST ZAHRADA OSTATNÍ
Instalatérské práce Kácení stromů Pomoc s nákupem
Zednické práce Řezání dřeva Odvoz a dovoz materiálu
Podlahářské práce Štípání dřeva Stěhování
Elektrikářské práce Shrabování listí Ruční mytí auta
Truhlářské práce Péče o rostliny Čištění interiéru auta
Montážní práce Oprava plotu Výměna pneumatik

Řemeslník, nebo hodinový manžel

Na rozdíl od zedníka, instalatéra nebo podlaháře se hodinový manžel zabývá i (a často především) drobnými pracemi, na které by se nevyplatilo objednávat řemeslníka. Oblibu si získal také pro časovou flexibilitu. Výpomoc si můžete objednat na konkrétní dobu, kdy budete doma. Nemusíte tak zbytečně čerpat dovolenou.

Kolik zaplatíte

Hodinová sazba pracovníka se pohybuje od 200 do 400 korun, a to v závislosti na lokalitě. Částka zahrnuje pouze práci, klient však dále platí i cestovní výlohy a pracovní materiál. Sazba se však dá často snížit při dlouhodobém využívání služeb pracovníka a delších pracovních návštěvách. Sečteno podtrženo, ve své peněžence si před návštěvou hodinového manžela připravte nejméně 400, ale lépe až 1200 korun. Jednotlivá návštěva totiž v průměru trvá 2 až 3 hodiny.

Nepodceňujte pojištění pracovníka

Hodinový manžel se během práce může poranit. Abyste předešli zbytečným nepříjemnostem, ověřte si platné pojištění příchozího pracovníka.

Za vznikem hodinového manžela stojí žena

Nad pomocí v domácnosti si roku 2003 posteskla Nina Rachmaninová. Žena se své myšlenky nevzdala, naopak ji realizovala. Zanedlouho už stála v čele úspěšné moskevské agentury Hodinový manžel. Českým průkopníkem hodinového manžela je Vladimír Šimík z Brna. Povolání se zanedlouho rozšířilo do dalších koutů republiky.

Tagy: péče o domácnost