Hipoterapie ve Zbůchu

Vydáno 8.12.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch (CPTS) dlouhodobě využívá ke své práci a léčení koně. Aktuálně, po dlouholeté praxi s vlastními klienty, nabízí tuto službu i veřejnosti. Hipoterapie se realizuje v jízdárně v areálu CPTS Zbůch a každá léčebná jízda se provádí bez sedla pouze s madly.

K dispozici jsou tři koně různé velikosti, povahy a také i temperamentu. K hipoterapii jsou vybírání koníci individuálně podle aktuálních potřeb člověka. Areál jízdárny má bezbariérový přístup i WC. Pro nástup na koně se využívá bezbariérová rampa.

Koně mají licenci ČHS (specializační zkouška pro koně v hiporehabili­taci), jež je nezbytná ke kvalitnímu provedení terapeutické jednotky. Hiporehabilitace probíhá s osobním doprovodem jednoho či dvou školených fyzioterapeutů a osoby zodpovědné za přípravu koně na hipoterapii.

Individuální cvičební jednotka trvá 10 – 20 minut, a odvíjí se od zdravotního stavu každého zájemce o hipoterapii. Ta se stává rehabilitační procedurou, k níž je nutné doporučení lékaře. Jedna hipoterapie včetně přípravy stojí 200,– Kč, přičemž v ceně je zahrnuto zapůjčení ochranné jezdecké přilby. Při koupi permanentky na 10 rehabilitačních hipoterapií je cena 1 800,– Kč. Hipoterapii lze realizovat jen pro osoby do váhy 90 kg, a to s ohledem na zdraví koně.

Objednat se lze na telefonním čísle 377 830 664, nebo email: info@centrumzbuch.cz.

Hipoterapii najdete na adrese

  • Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch
  • V Sídlišti 347
  • 330 22 Zbůch

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: hippoterapie, koně, léčení, péče o děti, péče o handicapované