Psí salony mohou za vaším pejskem přijet až k vám domů

Vydáno 11.9.2012 Péče o zvířata Pavla Jelínková

Stále více psích salonů v současnosti nabízí majitelům těchto čtyřnohých kamarádů progresivní, flexibilní a velmi žádanou službu – stříhání a další péči o psa v domácím prostředí. Je to pohodlné řešení pro všechny, kdo jsou časově hodně vytíženi, nebo se nemohou z jiných důvodů do salonu dostavit. A nebo těm, kdo chtějí sobě i pejskovi ušetřit stres z neznámého prostředí a úkonů kolem stříhání, často prováděných bez přítomnosti páníčka.

Psí salony mohou za vaším pejskem přijet až k vám domů

Pro salony znamená domácí stříhání navýšení klientely o ty zákazníky, na něž by vázaností své služby na docházku do salonu nedosáhli. Dnes je provozují jak firmy, tak živnostníci-jednotlivci. Provozovny fungují téměř v každé větší obci a městě. Bývají vedeny na úrovni, s profesionálními službami, za využití moderní techniky a kvalitních „psích“ kosmetických preparátů. Aby oslovili větší počet potencionálních zájemců, hledají neustále nové možnosti. Jednou z nich se stala právě nabídka stříhání pejsků v domácím prostředí.

Široká nabídka služeb

Konkrétní služby do domu jsou dost pestré a nezastavily se jen na pouhém střihání srsti dle standardu daného plemene, nebo v případě křížence dle přání a dohody s majitelem. Pokračují koupáním a fénováním, zubní péčí, ošetřením análních žlázek, stříháním drápků, česáním a rozčesáváním plstnaté srsti, péčí o tlapky a uši, trimováním (což je speciální úprava srsti hrubosrstých plemen vytrháváním odumřelé srsti) a končí nabídkou a prodejem psí kosmetiky.

Bonus navíc

Perličkou jsou nadstandardní služby v podobě půjčování hraček a hlavolamů pro psy, psích cukrovinek, masáže pejsků nebo výroba aportovacího míčku z nastřihané srsti psa.

Na kolik vás psí salon u vás doma vyjde?

Níže uvedené sumy za služby psího salonu jsou ovlivněny velikostí psa, délkou jeho srsti, náročností úpravy, vzdáleností a kilometrovným, které většinou činí 7,– Kč na kilometr. Někde mají koupání a foukání či ošetření drápků, uší a žlázek zahrnuty již v ceně stříhání. Chovatelská poradna, prodej kosmetiky, cukrovinek a půjčování hraček je za smluvní ceny.

služba stříhání koupání a foukání trimování zubní péče anál. žlázky drápky plstnatá srst tlapky a uši masáže
cena Kč 180–500 100–300 200–500 100–500 30–60 30–60 100–300 30–60 100–500

Uvážená volba

Úroveň služeb je někdy rozdílná, a proto je dobré znát salon, nebo alespoň někoho, kdo firmu sám využil pro svá zvířátka, a od něj získat informace. Další se dají zjistit z referencí na webových stránkách salonů nebo v komentářích a diskuzí. Pokud lze, pak vybíráme z více nabídek a posuzujeme je mezi sebou. Čím více poznatků máme, tím lépe se zorientujeme a vybereme tu opravdu dobrou službu.

Příklady psích salonů nabízejících péči o psy doma

Zdroj: webové stránky psích salonů

Zdroj foto: www.flickr.com

Tagy: péče o zvířata