Udělejte Vánoce i svým čtyřnohým miláčkům - se zvířecím vánočním cukrovím!

Vydáno 12.12.2013 Péče o zvířata Pavla Jelínková

Vánoce jsou obdobím radosti, klidu a pohody, ale předchází mu horečné přípravy ve formě úklidu, nákupů a pečení cukroví, zdobení vánočního stromku a balení dárků. Ale co vaši čtyřnozí kamarádi? Myslíte o Vánocích i na ně? Udělejte jim letos radost vánočními pamlsky, které jim neuškodí – jsou totiž vyráběné přímo pro ně.

Krásné Vánoce nemusí mít jen lidé, ale i jejich domácí zvířecí kamarádi. Boomem současné doby a letošním hitem se stává vánoční cukroví pro psy a kočky.

Voňavé pečení pro pejsky a kočičky

Na trhu přibývá společností, firem i živnostníků, které toto cukroví nabízejí. Produkty pro psy a kočky jsou vyrobeny z kvalitních surovin určených právě pro zvířata. Kromě vánočního cukroví jsou v kurzu i psí a kočičí dorty, zákusky i celé dárkové balíčky pečiva. Vánoční cukroví je nabízeno jednotlivě i v kompletech.
Vybrat si lze podle velikosti výrobků, které se zpravidla odvíjejí od velikosti rasy zvířete, dle použitých surovin, ale v nabídce nechybí ani dietní sortiment – to zejména pro nemocné pejsky a kočičky.

Jak to funguje?

Pečivo a cukroví pro zvířata lze pořídit přímo v ZOO prodejnách, nebo ve stále častěji se vyskytujících „zvířecích“ pekárnách. Nebo ho můžete pořídit jednoduše z pohodlí domova prostřednictvím online objednávky na internetu, nebo telefonické objednávky s dovozem do domu.
Pracovníci společností a firem navíc dokáží nejen fundovaně poradit a pomoci s výběrem produktů, ale lze si s nimi i dohodnout pečení cukroví a pečiva „na míru“ pro určité zvířátko.

Na kolik zvířecí cukroví přijde?

Cena se odvíjí od nabízeného balení, které bývá v stovkách gramů, ale i kilogramů, také v kusech, anebo setech (balíčcích).

  • 100 g jednoho druhu cukroví a pečiva vychází na částku od 30,– do 75,– Kč (podle použitých surovin a velikosti jednotlivých kousků)
  • 100 g vánočního cukroví – mix druhů přijde na cenu od 30,– do 65,– Kč
  • 1 kg vánočního cukroví – mix stojí od 149,– do 450,– Kč
  • 1 kus vánočního pečiva (vánoční stromek, vánoční zvoneček, kost atp.) stojí od 45,– do 85,– Kč
  • pečivo na přání (na míru) ve 100g balení vyjde na 40,– až 54,– Kč, 500 g na 150,– až 260,– Kč a 1 kg stojí od 250,– do 500,– Kč
  • minidorty vycházejí na cenu od 100,– do 200,– Kč** za kus
  • dorty pak na 250,– až 450,– Kč za kus (například vánoční kapr pro pejska stojí 300 – 330,– Kč)

Dovoz do domu

Dodávka se řeší poštou, rozvozem smluvní firmou nebo přímým dovozem firmy. Rozvoz firmy provádějí většinou několikrát týdně, v určených dnech. Při objednávce nad určitý limit (cca od 500,– Kč výše) je dovoz zdarma; při nižší částce se cena dopravy pohybuje okolo 100,– Kč.

Něco navíc…

Mimo vánoční cukroví, dorty a zákusky pro psy a kočičky je úplnou novinkou těchto dní adventní kalendář pro naše mazlíčky. Ten zvířecí má stejně jako ten lidský 24 políček – pytlíčků či krabiček v datu od 1. do 24. prosince. A stejně jako vaše dítko si může váš pejsek či kočička smlsnout na obsahu jednoho políčka denně. Ta jsou naplněna lehce stravitelnými dobrotami, jež se hodí pro zvířata. Adventní kalendář stojí 100,– až 199,– Kč (cena se odvíjí od pamlsků, které kalendář skrývá).

Čtěte více

Zdroj foto: www.flickr.com

Tagy: péče o zvířata