Seznamte se s výukovými programy pro děti

Vydáno 13.8.2013 Péče o děti Kateřina Dušková

Chcete svým nejmenším dopřát kvalitní internetový obsah, který by je zabavil a zároveň pozitivně rozvíjel? Zaměřte svou pozornost na výukové programy pro děti. Představíme vám webové portály, které propojují učení a zábavu. Seznamují děti s okolním světem, péčí o vlastní zdraví a poskytují jim i vhodné odpočinkové aktivity.

Zajímavý doplněk představují online výukové programy proto, že poskytují vše na jednom místě. Děti zde mohou sledovat oblíbené pohádky, poslouchat písně, opakovat říkanky, vybarvovat si omalovánky, poznávat přírodu a zapojit se do mnoha dalších aktivit. Programy přitom mohou využívat samostatně, nebo s rodiči.

Alik.cz

Webový portál nabízí na jednom místě hned několik služeb, podporuje přitom zábavní, vzdělávací a komunikační prostředky. Primárně je určen dětem do 13 let. Obsahuje sekce jako Herna, Poradna, Kamarádi, Soutěže, Vtipy a Alíkoviny. Například v Herně se dále nacházejí písničky, pohádky v elektronické, audio a audiovizuální podobě, omalovánky, hádanky a hry. Alíkoviny potom zahrnují zprávy z oblasti kultury, sportu nebo přírody. Webový portál má přehlednou strukturu a atraktivní grafiku.

Dejiny.ceskate­levize.cz

Webové stránky přibližují mladším školákům dobrodružný svět historie. Doprovázejí přitom animovaný seriál o českých dějinách, který odvysílala Česká televize v letech 2010 – 2012. Zájemci si zde mohou prohlédnout jednotlivé díly seriálu, zahrát si hry, vyluštit křížovku a vyzkoušet si kvíz. Pozitivem webových stránek je kromě naučnosti příjemná grafika a interaktivita.

Hraveuceni.cz

Český web je určen pro děti od dvanácti měsíců do šesti let a podporuje aktivní práci rodiče s dítětem. Zaměřuje se přitom na poznávání, poučení a zábavu. Atraktivní formou, kdy využívá obraz, zvuk a interaktivitu, seznamuje děti s prvními slovy, písmenky, čísly a přírodou. Děti se zde mohou naučit rozmanité říkanky, písničky a pohádky. Zábavnou formou se také naučí, jak pečovat o své zdraví. Grafika webu je přizpůsobena vnímání dětí. Stránky jsou proto barevné a obsahují animace. Užitečným pomocníkem je také časovač, který kontroluje čas strávený na webu a automaticky a plynule přiměje dítě k odchodu od počítače.

Rozhlas.cz – Rádio Junior

Webové stránky Českého rozhlasu Rádia Junior, Rozhlas.cz/we­bik/portal, příjemně kombinují učení se zábavou. Naleznete zde sekce Pohádky, Zábavná školička, Příroda či Hry a soutěže, které pomohou dětem při přípravě do školy. Určeny jsou předškolákům a malým školákům, kteří chodí do první až třetí třídy. Jsou uzpůsobeny také pro společné užívání rodičů s menšími dětmi, které ještě neumějí číst. Nabízí totiž části k hraní, čtení i poslechu. Pozitivem webových stránek je originální grafika a multimediální obsah. Webové stránky jsou zábavné, hravé a podněcují dětskou kreativitu.

Tyyo.ceskatele­vize.cz

Webový portál pro děti a teenagery obsahuje hry a aktivity, které vycházejí z pořadů České televize. Jsou navrženy tak, aby podporovaly mnohostranný rozvoj dětí. Obsahuje celkem tři sekce, a to pro předškoláky, mladé a starší školáky. Mezi konkrétní sekce se potom zařazuje oblast Díváme se, Posloucháme, Objevujeme, Hrajeme si, Vyrábíme a Soutěžíme. Jednotlivé sekce jsou přizpůsobeny stanovené věkové kategorii dítěte. Webový portál je navržen osvědčenými výtvarníky a animátory, komentáře namluvili přední čeští herci a protagonisté pořadů jako Pavel Zedníček, Jitka Molavcová nebo Bára Hrzánová.

Tagy: péče o děti