Zajímavosti ze světa hlídání zvířat aneb na co vše se dá narazit...

Vydáno 5.8.2012 Péče o zvířata Lucie Černá

Kreativita podnikatelů, posilněná bezednou láskou ke zvířatům či snahou „nabídnout něco nového“ zdá se nezná mezí. Aromaterapie, MMS zpravodajství nebo vizuální proměna zvířete – i na to všechno můžete při hledání vhodného dočasného pečovatele o vašeho domácího mazlíčka narazit.

Jaké základní služby jednotliví dočasní pečovatelé poskytují, je celkem nasnadě. Očekává se od především hlídání, krmení, venčení a poskytnutí potřebné péče, jako je například návštěva veterináře, hry či případný výcvik. Ovšem jsou tu i takoví vynalézavci, kteří jdou těmto očekáváním navzdory…

 • Nákup narozeninových nebo vánočních dárků pro vašeho mazlíčka

  … a dokonce vám je i stylově zabalí!

 • Možnost objednávky konkrétního krmiva, podestýlky nebo jiných chovatelských pot­řeb

  … to abyste nemuseli nic přesouvat nebo balit, ale zároveň aby se vaše zvířátko cítilo i v cizím prostření „jako doma“.

 • Pokud si u pečovatele vaše zvířátko oblíbí nějakou hračku…

  … pak je možné ji od něj odkoupit, aby se po ní zvířátku nestýskalo (protože ne nadarmo se říká: „Tváří se, jako když mu spadla hračka do kanálu.“)

 • Profesionální focení či natáčení zvířete

  Pečovatel vám po vašem návratu předá vašeho mazlíčka i se speciální sadou profesionálních fotek nebo videa. A to jste ani nemuseli – slovem novináře řečeno – „být u toho“!

 • Aromaterapie, audioterapie a jiné léčebné procedury

  Co je příjemné vám, může být příjemné i vašemu domácímu mazlíčkovi. V nabídce služeb některých poskytovatelů tak najdeme i léčebné a relaxační procedury, jako jsou masáže, koupele, různé formy aplikace esenciálních olejů, ale i relaxační léčba prostřednictvím sluchových podnětů – tzv. audoioterapie, která zvířatům napomáhá mj. zbavit se sresu a fóbií. Jen pozor, abyste to pak svému němému příteli nezačali závidět.

 • Pravidelné zasílání SMS o průběhu služby

  Bude-li na programu náhradního pečovatele o vaše zvířátko kupříkladu veterinární kontrola, pečovatel vám obratem zašle její výsledek. Stejně tak vám může zasílat pravidelné zpravodajství z každého hlídacího dne. Jen si před dovolenou nezapomeňte nabít mobil – jinak budete platit za něco, co byste se stejně tak mohli dozvědět osobně po svém návratu.

 • Zasílání MMS

  … to aby majitel viděl, že je jeho mazlíček v pořádku a že je spokojený. A hlavně proto, aby se majitelům moc nestýskalo.

 • Služby 24 hodin denně

  Kňučí váš pejsek ve tři ráno? Nechce se vám ráno vstávat po náročné noci? Žádný problém – některé agentury, byť za příslušný poplatek, vám jej přijedou vyvenčit kdykoli budete chtít…

 • Cvičení a trénink. Co takhle frisbee?

  Cvičení a výuka zvířete, zpravidla psa, k jisté socializaci a správnému soužití s ostatními živými tvory je téměř samozřejmostí. Některé agentury ale nenabízejí pouze výuku na způsob „sedni – lehni – aport“, ale učí je například frisbee nebo agility.

 • Kadeřnické a kosmetické služby

  Někteří pečovatelé zahrnují dvě služby v jednom – nejenže vám vašeho domácího mazlíčka pohlídají a vyvenčí, ale za příplatek se postarají i o jeho vzhled: od zástřihu srsti a drápků přes mytí speciálními šampony, vyčesávání „chumlů“ až po konečnou úpravu vizáže. Jen pozor, abyste pak svého mazlíčka při vyzvedávání vůbec poznali.

 • Karetní výklad pro vašeho mazlíčka

  Možná, že vaše zvířátko jeho vlastní budoucnost nezajímá, ale vás třeba ano. A právě na těchto potřebách majitelů němých tváří staví některé agentury, když nabízejí vašemu tvorovi výklad karet (… ale i diagnostiku kyvadlem, terapii pomocí léčivých kamenů…)

 • Mazlení

  Je až kupodivu, kolik pečovatelů tuto „službu“ zahrnuje do výčtu všech, které zájemcům nabízejí. Byť jejich samotná inzerce budí dojem, že se jedná o službu speciální, nabízí se otázka: jak se tato služba vlastně objednává? V newtonech, a nebo snad minutách?

 • Pomoc při výběru zvířete

  Je to možná až neuvěřitelné, ale placená péče o vašeho domácího mazlíčka může začít už jeho výběrem. Některé agentury vám za úplatu poradí, jaké zvíře vzhledem k vašim aktuálním možnostem a dispozicím vybrat, a mohou navíc osobně asistovat při konečnem verdiktu. Co je na světě příjemnějšího než svou vlastní nutnost volby přenést na někoho jiného?

 • Příprava vašeho domácího miláčka na soutěž či přehlídku

  Ano, i s tím, že jste majiteli unikátního tvora hodného obdivu, se počítá. Některé agentury proto nabízejí speciální služby, které napomohou vašeho už tak krásného mazlíčka učinit ještě krásnějším – a kdoví, možná mu tím dopomohou i k získání hlavní ceny. Své služby však pečovatelé nabízejí i během konání samotné výstavy, aby zavčasu doladili případné nedostatky.

Foto: Stock.XCHNG

Tagy: péče o zvířata